Úvod OM0A závodní nasazení

závodní nasazení

SDÍLET
Lewis Hamilton

Pamätáte si na tohtoročné vyvrcholenie šapionátu Formula 1? Otec Felipe Massu sa už tešil s mechanikmi z majstrovského titulujeho syn vyhral VC Brazílie a najväčší konkurentLewis Hamilton bol na trati v poslednom kole na pozícii, ktorá nestačila na titul. Ak by Lewis Hamilton v okamihu prejazdučerveného šípurezignoval a vypustil posledné zákruty, nestal by sa majstrom sveta.

Štyridsaťosemhodinové rádioamatérske contesty sú značnou skúškou výdrže. Představte si, že by ste takýto čas strávili v plnom pracovnom nasadení. Väčšina ľudí je rada, že im končí pracovný deň, nieto že by pracovali 48 hodín v kuse.

Faktor, ktorý pomáha prekonať únavu je pretekárske nasadenie. Časť ľudí sa s tým rodí, časť to nepochopí. Výhodou tímového pretekania je, že členovia sa navzájom podporujú, povzbúdzajú a dopĺňajú. Umožňuje to dosiahnuť lepší výsledok, akoby pretekal každý samostatne.

SDÍLET
Předchozí článekOvládání Yaesu FT-1000MP
Další článekDK7ZB yagi na 20m na ​​15m
Viliam OM0AAO / OM0A
Od roku jsem se začal pravidelně účastnit radioamatérských závodů, nejprve samostatně na VKV, později v klubu OM3RKP také na VKV. Od získání přístupu na KV se věnuji pouze této oblasti, především contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, Mácím a jiné).