Úvod OM0A Problém se synchronizací deníku N1MM

Problém se synchronizací deníku N1MM

SDÍLET
N1MM s IC-756 ProIII
N1MM synchronizovaný s IC-756 ProIII

Dlhší čas som sazabávals neustále padajúcou synchronizáciou kontestového denníka N1MM, ktorý chceme používať i v WPXkonteste. K synchronizácii medzi denníkom a IC-756 ProIII (s Ham Radio Controlerom) síce došlo, ale po pár minútach a preladeniach sa rozpadávala. Pritom synchronizácia s iným denníkom napr. Ham Radio Deluxe nebola problémová.

Problém mi potvrdil aj Števo – OM7KW, ktorému tiež občasspadol connectdenníka s FT-847. Najhoršie, že po takompádesa vo väčšine prípadov ani nedal korektne reštartovať, či vypnúť notebook ASUS V1S.

Po pestrej škále rôznych softvérových nastavení, ktoré ponúka denník, prišli na rad pochybnosti i hardverové. Denník som preto nainštaloval i na druhý notebook ASUS EeePC. Chyba sa opakovala na oboch. Do tretice všetko dobré, preto som využil skutočnosť, že syn si práve novo inštaloval svoj starší notebook HP N6110, ktorý je výkonnostne o niekoľko tried slabší ako ASUS, alečistý”, iba s operačným systémom a denník po dvoch dňoch testovania nemá problém so synchronizáciou na tomto PC !

Teraz už ibamaličkosť”, pokúsiť sa zistiť s čím sa denníknemá rádv PC, v ktorom už dlhší čas beží operačný systém a množstvo programov ?

Ak to zistím, dám vám určite vedieť 🙂

Igor – OM6ACI

N1MM synchronizovaný s IC-756 ProIII
N1MM synchronizovaný s IC-756 ProIII

SDÍLET
Předchozí článekLID = špatný operátor
Další článekJak amatérské rádio zachraňuje životy
Viliam OM0AAO / OM0A
Od roku jsem se začal pravidelně účastnit radioamatérských závodů, nejprve samostatně na VKV, později v klubu OM3RKP také na VKV. Od získání přístupu na KV se věnuji pouze této oblasti, především contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, Mácím a jiné).