Úvod Contestový tím OM0A UBA Contest členy OM0A

UBA Contest členy OM0A

SDÍLET
Yaesu FT-1000mp
Yaesu FT-1000MP

UBA Contestu sa zúčastnili takmer všetci členovia WPX tímu OM0A. Najvyššie skóre deklaruje Viliam OM0AAO, ktorý za 9 hodín urobil 157QSO a takmer 32-tisíc bodov v kategórii SOSB 80m HIGH. Zameranie sa na násobiče sa vyplatilo.

Števo OM7KW zalogoval ako SOSB 80m LOW 171QSO, o 1500 bodov menej. Vzhľadom k menšiemu výkonu, nie najideálnejším časovým rozvrhom a problémom s PC je to výborný výsledok.

Preteku sa zúčastnili aj Peťo OM6PR a Igor OM6ACI. Okrem toho som obdržal aj report od Martina OM4AAS, ktorý len počúval.

Komentár OM0AAO: veľkým problémom je nedostatočná, resp. žiadna informovanosť staníc o podmienkach pretekov. Veľa staníc nadväzovalo spojenia nad 3775kHz čo je proti pravidlám. Hamspirit dostal taktiež na frakkooexistencia contestujúcich a necontestujúcich staníc bola pod úroveňŠkoda.

SDÍLET
Předchozí článekHA DX Contest členy OM0A
Další článekInverted Vee anténa
Viliam OM0AAO / OM0A
Od roku jsem se začal pravidelně účastnit radioamatérských závodů, nejprve samostatně na VKV, později v klubu OM3RKP také na VKV. Od získání přístupu na KV se věnuji pouze této oblasti, především contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, Mácím a jiné).