introducción Radioaficionados Cómo evolucionó la SSB League 2020?

Cómo evolucionó la SSB League 2020?

Umiestnenia OM0AAO v SSB Lige 2020
Ubicaciones OM0AAO en la Liga SSB 2020

Participo en esta carrera de 80 metros con bastante frecuencia., no len v prvej hodine. Sú to veľmi dobré preteky, ktoré umožňujú urobiť contestové spojenia aj začiatočníkom bez jazykových a operátorských zručností. Sin embargo, no pueden describirse como fáciles.

Liga SSB - carreras difíciles

Antena Diamond W-8010Milán OK1IF (Jožo Fero) el tiene una perla, eso výsledok preteku je z 90% určený výkonom a kvalitou antény. Sin embargo, si no tiene uno u otro, se necesita más habilidad del operador. Las estaciones QRO nunca tienen ni idea, ale QRP stanice by o tom vedeli rozprávať: tiempo correcto para la apelación, pokusy o nájdenie frekvencie na výzvu, búsqueda de emisoras, opakovanie súťažného kódu a podobne.

En 2020 Utilicé un abreviado antena Diamond W-8010 en un poste pequeño. Táto anténa ladí veľmi ostro a nemá efektivitu ako plnorozmerová anténa vo vhodnej výške. Príkladom aký rozdiel predstavuje umiestnenie antény v rôznej výške ukazuje simulácia polvlnnného dipólu v rôznej výške http://www.saunalahti.fi/~hohtola/ham/80m-half-wave-dipole-gain-vs-height/

Od SO1V ku SO2V s SDR

Configuración para el concurso CQ WPX basado en FT-1000MP
Yaesu FT-1000MP

yo suelo Yaesu FT-1000MP, que es una estación de radio de generación anterior sin SDR. Avšak kedysi išlo o „vlajkovú loď“ tejto firmy, lo que significa, que tiene algunas características, que no encontrarás en otros dispositivos. Además, tengo enyvedený signál z prvej medzifrekvencie, que es procesado por SDR typu Softorock (originalmente un kit SDR para monitorear la banda de 4 m), čo v spojení s externou zvukovou kartou umožňuje sledovať 96 banda de espectro de kHz. N1MM+ spojený s programom WaterfallBandmap umožňuje mať priamo SDR v rámci denníka s vyznačením frekvencií, staníc a pod.

El FT-1000MP tiene un segundo receptor. Aunque no tiene la calidad del receptor principal, permite la recepción de otra frecuencia simultáneamente, tj. do jedného slúchadla ide signál z hlavného prijímača a do druhého slúchadla signál z druhého prijímača. Bez diskusie – takýto príjem je pomerne náročný a nebolo ľahké sa naň adaptovať.

Pri SO2V como se llama esta operación je vhodné pomôcť si niekoľkými makrami s nahratými frázami do preteku. Okrem klasickej výzvy používam makro s mojou značkou (OM0AAO) a vymieňaným kódom (bueno, gracias, 59 TNC). Na monitore s N1MM+ je ľavá časť, teda bandmapa a okno na zápis spojenia pre hlavný prijímač, la parte correcta para el segundo receptor. Prepínanie medzi nimi robím z klávesnice (CTRL + flecha).

Como funciona? Ak hlavný prijímač počúva pri mojom CQ a druhým nájdem možné QSO, así que en el momento adecuado presiono CTRL + flecha correcta + F4 (envía OM0AAO). Si obtengo una respuesta, Puedo enviar una macro o responder directamente. Návrat na vysielanie CQ s hlavným prijímačom je CTRL + flecha izquierda.

Este método es relativamente efectivo. Umožňuje nestratiť frekvenciu na CQ a zároveň vyhľadávať a robiť spojenia.

Covid-19 a SSB Liga

Puede sonar discontinuo, pero yo pienso, že Covid-19 ovplyvnil účasť v SSB Lige. Desgraciadamente, viacero rádioamatérov sa na nás pozerá už len zhora a nemôže sa zapojiť do našej contestovej činnosti. Estos jamones faltan… Protipandemické opatrenia však „usadili“ ľudí viac doma a časť rádioamatérov hľadala činnosť, ktorá by im čakanie vyplnila. En algunas rondas de la Liga SSB el número de participantes, quien envió el diario superó 100. Najvyššia účasť bola v decembrovom kole SSB ligy, dónde 109 staníc bolo v QRO kategórii, 8 v QRP a 1 SWL.

Resultados OM0AAO

Como he mencionado, SSB vencí a la Liga 1 hodinu z 2 možných hodín. Por supuesto, no se puede comparar con las estaciones de esta manera., que ellos transmiten 2 horas. Solo puedo compararme. Entonces, ¿qué mostraron los resultados??

V novembri a decembri sa podarilo prekonať 100 QSO / hora (105 concentración, o. 103).

Desarrollo de la puntuación OM0AAO en SSB League 2020
Desarrollo de la puntuación OM0AAO en SSB League 2020

 

Ver, que en las dos últimas rondas el resultado ha mejorado significativamente por más de 6.5 mil puntos. En ambas rondas fue suficiente para 32. ciudad:

 

Ubicaciones OM0AAO en la Liga SSB 2020
Ubicaciones OM0AAO en la Liga SSB 2020

Aparentemente está cerca del resultado máximo. – saciedad. Un mejor resultado solo se puede lograr mejorando el hardware. Es decir, confirmando las palabras de Milán, OK1IF, “výsledok preteku je z 90% určený výkonom a kvalitou antény”. Términos y condiciones de la Liga SSB 2021 sú trocha iné https://cq.sk/ssb-liga-2021/. Pero sobre eso la próxima vez.