introducción OM0A HF Eurocopa OM0A 2013

HF Eurocopa OM0A 2013

COMPARTIR
SW ukazuje zlé PSV na 40m

Minulý som rok objavil Eurocopa HF (EUHFC) un excelente concurso. Atractivo que hace su longitud, justo y razonable QRM concurso de velocidad de conexión. Así que este a?o, por supuesto OM0A en éter no podía faltar!

Empiezo con más de hora de retraso debido a las obligaciones laborales. Ako fajn, že na vymieňanom kóde to nepoznať! Prázdnotou však zíva 10m – zas raz nie sú podmienky. Por si va 20m, ale snažím sa získať aspoň niečo z 15m. Pedí una estrategia de recogida grupos más altos y corro a un menor. El a?o pasado, la banda se fue por la perfección.


Podvečer však otvára aj 10m. Prakticky každé spojenie predstavuje násobič. Signály majú hlboké úniky, ale ide to. Zo Strednej Európy je to o šťastí, aby sa pásmo otvorilo po kontinente.

SW ukazuje zlé PSV na 40m
SW ukazuje zlé PSV na 40m

Aj ostatným contestmanom sa darí na vrchných pásmach, čo poznať podľa minima DX spotov na spodných pásmach. Paralelne sledujem na internete aj vývoj búrkovej činnosti, nejaké búrky sú v Nemecku, Rakúsku, Slovinsku a neskôr aj v Česku. Takže pokúšam aspoň 40m, aby potom búrky nevyhnali pretekárov úplne od zariadení. Záhy ale zisťujem obrovský problém – vysoké PSV. Dva roky contestujem prakticky bez prevádzkového problému keď v tom najhoršom momente sa objavuje problém. Ísť ho riešiť za tmy a rušiť klientov – to nie! Občas sa nejaké spojenie podarí, ale je to ťažké-preťažké. V duchu sa aj modlím, aby vydržali relé a PA. Z núdze sa prelaďujem na iné pásma.

Potvrdzuje sa chodivosť 80m, čo zas trocha dvíha náladu. Staníc je však pomenej, pásmo je zapráskané z búrkovej činnosti a nikomu sa tam veľmi nechce. A to ešte bude potrebné spraviť nejaké spojenia aj na top bande!

Priebežne sledujem aj livescore http://www.cqcontest.net/view/readscore.php a postupne sťahujem aspoň náskok DD8SM. Chvíľku to bolo aj napínavé a poradie sme si s Davidom vymieňali.

Oproti minulému roku narástlo skóre o 43%, samozrejme sa zvýšil aj počet spojení a násobičov. Hádam som si vyčerpal aj dávku smoly (alebo to bolo šťastia, že to HW vydržal?). TNX za spojenia a teším sa na EUHFC opäť o rok zas)

Zona Conexiones Cuerpo Násobiče
1,8MHz 47 47 28
3,5MHz 148 148 52
7,0MHz 98 98 43
14MHz 205 205 57
21MHz 71 71 42
28MHz 19 19 17
TOTAL 588 588 239
RESULTADO 140 532

COMPARTIR
Artículos anterioresCampeonato de Europa de HF 2013 próximamente!
Artículo siguienteOM0A SCC Campeonato RTTY
William OM0AAO / OM0A
Desde que empecé a participar regularmente en la carrera de aficionados, por separado para la primera VHF, más tarde en el club OM3RKP también VKV. Dado que el acceso a la asistencia técnica para trabajar en esta área sólo, principalmente la impugnación (CQWW, IARU HF, SSB Liga, Dippeth y otros).