introducción Contestový por OM0A IARU HF Campeonato de historia

IARU HF Campeonato de historia

COMPARTIR

IARU HF Championship pripravil pre tím OM0A novú výzvu – popasovať sa s kategóriou multi-single a telegrafiou. Sólo esta categoría están destinados a los equipos de carrera.

La intención original para usar el chat Mikhalkov reunió complicado para el transporte, Por lo tanto, el equipo se reunió de nuevo en Tatranska Lomnica: William OM0AAO, Miso OM0AAB, Gabo OM0AAG, Igor OM6ACI, Stevo OM7KW y en el último momento se incorporó a la Janko OM8LA. El domingo estuvimos visitando Giedrius LY1FW.

Výhodou väčšieho počtu ľudí je menšia záťaž na každého jednotlivca. Preto sme v piatok večer mohli opekať rôzne dobroty s tým, že všetok materiál je na mieste a máme pripravené antény na 160m až 20m.

O budíček v sobotu ráno sa postaral Igor OM6ACI, ktorý odbehol OM Activity contest. Igor mimochodom urobil svoj rekordný výsledok a veľmi si pochvaľoval druhý prijímač na FT-1000MP. Aj invertované V chodí skutočne dobre.

Po pripojení 20m yagi na analyzátor sa objavil problém a anténa musela ísť dole. Problém v konektore Viliam vyriešil rýchlo, kým zvyšok tímu zatiaľ bojoval s neoznačenými rúrami, z ktorých mali zostaviť yagi na 15m. Na prvýkrát sa im to nepodarilo a tak anténa musela ísť ešte raz dole.

DK7ZB yagi na 20m s vynoveným rotátorom
20m yagi DK7ZB con renovado rotador

Uvažovali sme či vôbec realizovať anténu na 10m. Števo nepriniesol anténu a náhradná od Miša OM0AAB nefungovala. Pomohol Gabo OM0AAG, ktorý s Mišom doviezli klasický CB vertikál. Nakoniec sa ukázalo dobre, že sme 10m nevypustili, ale to predbieham.

Preteky rozbiehal Števo na 15m, ktoré bolo na začiatku pretekov otvorené. Jeho úloha bola jasná – zozbierať čo najviac násobičov na tomto pásme skôr ako sa zavrie. Prišiel Janko OM8LA, ktorý sa ako jediný telegrafista mal postarať túto oblasť pretekov. Donesený interface však k počítaču nepasoval a tak prvé CW spojenia robil Janklo z ručného kľúča. Obetoval sa zašiel domov po druhý interface, ktorý fungoval bezchybne.

40m a 15m antény
40m un 15m Antény

Striedali sme sa približne v jeden a pol hodinových intervaloch a za celý čas tento systém fungoval dobre. Na spodné pásma (80m a 160m) sme sa preladili až po polnoci, kde Viliam využil novosť značky na oboch pásmach a vyprodukoval menší pile-up. Trocha nás obchádzala aj búrka, ktorá čiastočne pásmo vyprázdnila.

V nedeľu dopoludnia nás bol navštíviť Giedrius LY1FW so synmi. To už bolo 10m pásmo pekne otvorené a tak mohol v rodnom jazyku pozdraviť svojich kolegov na HQ stanici.

V závere sa skóre podarilo pretlačiť cez 400-tisíc bodov a 900 concentración. Výborná príprava na ďalšie contesty!