introduction Radio amateur OM Activity Contest avec enregistrements mp3 de connexion - Avril 2024

OM Activity Contest avec enregistrements mp3 de connexion - Avril 2024

FT-1000MP
FT-1000MP

Après l'interruption forcée du tour d'avril de la Ligue SSB, j'étais curieux de connaître l'OM Activity Contest. Les connecteurs et les câbles sont certainement le problème le plus courant en électronique. Nespoľahlivý kábel k mikrofónu som po SSB Lige vymenil. Termín OM Activity Contest-u sa však kryl s rádioamatérskym stretnutím na Drozdove. Predpoklad vravel, že niektoré stanice dajú prednosť ceste na toto stretnutie pred účasťou v pretekoch.

Výhodu majú v takom prípade stanice, ktoré to nemajú na Drozdovo ďaleko ako Tibor OM3SEM. Už osemdesiatnik je pravidelným účastníkom pretekov a veľmi zručným operátorom. Prvé spojenie skúsime ešte pred siedmou hodinou. Dostávam report 59 s QRP. Po zvýšení na 100W pribúda 15 decibelov naviac. Takto vyzeralo spojenie s OM3SEM v pretekoch:

Podmienky šírenia sa javili veľmi dobre, no aj tak bol priestor snáď pre každú stanicu vysielať výzvu. Veľakrát som videl voľnú frekvenciu bez akejkoľvek stanice. Pre QRP sa tentokrát rozhodol Jirko OK2PGJ a takto ho bolo počuť:

Potrápil som sa so signálom Laca OM2ADM:

Ktoré signály boli naopak najsilenejšie? Vybral by som signál Martina OM4MM:

Potom signál Dana kHz et j'établis une connexion avec:

Medzi silné signály by som zaradil aj Jana OM0AJ, avšak spojenie s ním som robil na druhom prijímači transceivera Yaesu FT-1000MP a teda ho v nahrávke nepočuť. Ale počuť Laca OM2RL:

C'est à la fin 51 concentration et 22 násobičov, čo je viac ako priebeh OM Activity Contest-u naznačoval. V závere sa podarili spojenia s OM3KWZ obsluhovanou Števom OM7KW:

A tiež spojenie s Honzom OK1MNV v poslednej minúte:

Všetky spojenia v MP3 z aprílového OM Activity Contest-u 2024:

Publicité