introduzione Radioamatori SSB League con registrazioni mp3 della connessione - giugno 2023

SSB League con registrazioni mp3 della connessione - giugno 2023

Yaesu FT-1000mp
Yaesu FT-1000mp

Koncom mája som urobil doladenie antény. Tá rezonovala skoro na 3800 kHz, čo nebolo optimálne. Predĺženie ramien invertovaného V posunulo rezonanciu správne o cca. 60 kHz nižšie. Inú zmenu contestový setup nedoznal, takže FT-1000MP s INRAD roofing filtrom, malý tranzistorový zosilňovač cca. 300W do spomínanej antény na RDM-12 stožiari a N1MM+.

Už pri skúšobnom spojení so Centrale elettrica per alimentare il posto di lavoro di radiodiffusione a ďalšími rádioamatérmi ale badám pomerne zlý príjem. Nedokážem však odlíšiť či je to podmienkami šírenia alebo úroveň šumu generujú elektrozariadenia v okolí. V poslednom čase sa so zariadeniami, ktoré produkujú v zvýšenej miere nejaké rušenia rádioamatérskych frekvencií roztrhlo vrece.

Na výzvu pre SSB Ligou zavolá Cyro, OM7AAC, otcom Števa OM7KW. Spojenie sa natiahne až do začiatku pretekov a je tak prvým v denníku. Príjem je stále náročný a nezriedka si nechávam údaje opakovať. Napríklad ale Milano OK1IF sa dovolal zrejme na prvýkrát. Mnohé značky volajúcich sú nové. Je to zrejme daný tým, že na kopcoch sú partie rádioamatérov pripravujúcich sa na Memorial OM3AU un Microonde corsa. Ako rozcvičku si zrejme skúsili aj preteky na 80m.

QSO rate v SSB Lige 06/2023
QSO rate v SSB Lige 06/2023

Mal som šťastie, podarilo sa vyše 100 spojení v prvej hodine. To sa už dlhšiu dobu nepodarilo. Kvôli náročnému príjmu to nebolo ľahké, čo si môžete vypočuť v nahrávkach:

Pubblicit?