introduzione OM0A contest CQ WPX SSB 2013 storia

contest CQ WPX SSB 2013 storia

SHARE
CQ WPX collegamento statistiche OM0A

ogni contest CQ WPX SSB som šiel v niektorej multi kategórii, che ha i suoi vantaggi, ma anche svantaggiosa. Do contestu sa rysovalo niekoľko noviniek a podľa nich som zvažoval výber kategórie. Tre settimane per il concorso è stato chiaro, il nuovo stadio di uscita non è ancora pronto. V záhrade vyrástla polovičná K9AY (versione da 80 m / 40m), che ho sfruttato nel ricevitore SDR. Ricevimento per l'antenna ha sembrava essere molto. Due settimane prima della gara, ho dovuto toglierlo, perché segare alberi secolari. Dopo aver parlato con Steve OM7KW ho scelto SingleOp Antenna a larga banda Low Power Assisted, kategóriu ktorá je obľúbená pre jednoduchosť setupu a konkurencia v nej býva veľká.

In termini strategici, ho intenzione di diffondere 36 Ore di funzionamento sono possibili, že vypustím prvú hodinu a sústredím sa prevažne na nočné hodiny, mentre la banda inferiore si allontana molto meglio. punti trascurabile e doppio vantaggio sopra le bande top. A keďže 100W nie je veľmi priateľské CQ štýlu, andare con&stile P.

V rámci stratégie som nadeklaroval aj „goals”, obiettivi orarie, v N1MM logu. Poi mostra le statistiche, Qual è il tasso qso del previsto. A samozrejme som pridal aj LiveScore. Questi sono gli incentivi, lebo súťažiť sám v SingleOp kategórii dáva zabrať aj psychike.

Il progresso è stato buono contest, N1MM praticamente mostrava ancora, Sono sopra il target. condizioni di propagazione sono fluttuanti, apparso e Aurora. S trochou trpezlivosti sa ale dali robiť aj spojenia do Karibiku a Severnej Ameriky na 40m. Pokúšať sa o to isté na 80m a nebodaj na 160m nemá veľmi zmysel so 100W a jednoduchými anténami.

DX cluster mostrano ancora numerosi spot e 10m, ma reale udibili (e fattibile) stazioni è stata bassa. Takže prím v dennej dobe hrá 15m a 20m. Prevažne 15m je zaujímavé pásmo z hľadiska násobičov. è piacevole, che, la sera per passare attraverso la stazione 20 m. vista Predcontestový delle condizioni di propagazione non erano molto ottimisti.

O 23UT si dávam dvojhodinovú prestávku na spánok (per tutto il weekend ho dormito tre ore) a pokračujem Rate síce nie je vysoký, Ma, come Zalog. NE1C a 40 m è 6 volte più gratificante che UT5 punto sul 20m.

mattina di domenica porta un OM record di insediamento, ma condizioni di propagazione significativamente ZHOSI. A pretože som oproti plánu nadrobil nejaký čas, seguito da un ulteriore, breve pausa. Turbulencie v šírení priniesli ale aj pozitívne zlepšenie na 10m. A v nasledujúcich hodinách sa podmienky zlepšujú čoraz viac. Risolvere il dilemma – Ho bisogno di scegliere una pausa, che ho il funzionamento 36h soddisfatto anche se non mi sento stanco. Rýchlo zbieram spojenia na ešte otvorenom 15m a 20m pásme a keď cítim, 15 m che chiude, Vado dalla stazione.

V stanovený čas som späť a stíham spraviť ešte dva násobiče, YW4D un EI3HDB na 20m. Ci sono anche altri segnali, ale prebíjať sa smerom cez hory a 100W nejde. Skúšam už aj CQ na nižších pásmach a pre mnohé stanice predstavuje „OM0″ moltiplicatore interessante. In breve quindi in grado di sperimentare la vera pile-up.

K záveru pretekov sa však vytrácajú stanice, a zostávajúce nervóznejú. Akonáhle sa objaví spot z clustra, Si sta creando la serie 10 minuti delle stazioni. Preto aj rate v posledné dve hodiny je výrazne slabší.

CQ WPX štatistika spojení OM0A
CQ WPX collegamento statistiche OM0A

estremità Contest, il logo è 1173QSO, quello che a 603 násobičoch dáva 1 573 227 punti. V livescore som sa snažil dlho udržať nad KZ1M a WP3A, ma entrambi avevano finitura eccellente. Complimenti!