Úvod OM0A Hľadám partnera pre remote station

Hľadám partnera pre remote station

ZDIEĽAŤ
Remote staton software

V roku 2011 som začal realizovať na mojom QTH v Tatranskej Lomnici remote station . Podarilo sa vybudovať HF remote station, s ktorou bolo možné nielen občasne pracovať, ale reálne contestovať, čo potvrdil úspech, celosvetové víťazstvo v CQWW Xtreme v roku 2012 . Nakoľko som sa v roku 2017 presťahoval a zmenil prácu, hľadám pre remote station novú lokalitu. Ak máš záujem o spoluprácu a využívanie nových technológií, čítaj ďalej…

Začiatky budovania remote station
Začiatky budovania remote station

Remote station je založená na serveri s bežiaci SW Ham Radio Deluxe, IP-Sound, PstRotator a SWR. Spínanie celého systému je GSM zásuvkou. O bezproblémové prepínanie antén podľa pásiem sa stará band decoder.

Technicky je využitý starší PC, na ktorom beží software. Transceiver je Yaesu FT-1000MP doplnený o INRAD roofing kit a INRAD filtre. Prepojenie s PC je cez interface Microham. Doplnkom je merač SWR napojený na port a interface pre ovládanie rotátora z PC.

Behom prevádzky boli použité antény inv.V na 160m a 80m, vertikál na 40m a ECO moxon tribader na 20-15-10m. Výkonový zosilňovač bol upravený PA RM Italy so sepáratnym zdrojom.

Hľadám pre spoluprácu partnera – rádioamatéra, skupinu rádioamatérov alebo RK, kde by mohla byť daná technológia využitá. Predpokladom je lokalita umožňujúca umiestnenie antén a vyhovujúce pripojenie do internetu. Preferovaná lokalita je Trenčín a okolie.

Ďalšou alternatívou je rozšírenie alebo vybudovanie ešte jednej remote station na 50 + 144MHz. Na tento účel mám k dispozícii ešte druhý TCVR IC-706 a pomerne veľa hardwaru (rotátory, antény, zlučovače).

V prípade, že máš záujem, prosím ozvi sa mi na om0a@cq.sk a dohodli by sme si detaily.