wprowadzenie OM0A Hľadám partnera pre remote station

Hľadám partnera pre remote station

SHARE
Zdalne Staton oprogramowania

W 2011 som začal realizovať na mojom QTH v Tatranskej Lomnici stacja zdalna . Podarilo sa vybudovať HF remote station, s ktorou bolo možné nielen občasne pracovať, ale reálne contestovať, čo potvrdil úspech, celosvetové víťazstvo v CQWW Xtreme v roku 2012 . Nakoľko som sa v roku 2017 presťahoval a zmenil prácu, hľadám pre remote station novú lokalitu. Ak máš záujem o spoluprácu a využívanie nových technológií, čítaj ďalej

Začiatky budovania remote station
Začiatky budovania remote station

Remote station je založená na serveri s bežiaci SW Ham Radio Deluxe, IP-Sound, PstRotator a SWR. Spínanie celého systému je GSM zásuvkou. O bezproblémové prepínanie antén podľa pásiem sa stará band decoder.

Technicky je využitý starší PC, na ktorom beží software. Transceiver je Yaesu FT-1000MP doplnený o INRAD roofing kit a INRAD filtre. Prepojenie s PC je cez interface Microham. Doplnkom je merač SWR napojený na port a interface pre ovládanie rotátora z PC.

Behom prevádzky boli použité antény inv.V na 160m a 80m, vertikál na 40m a ECO moxon tribader na 20-15-10m. Výkonový zosilňovač bol upravený PA RM Italy so sepáratnym zdrojom.

Hľadám pre spoluprácu partnerarádioamatéra, skupinu rádioamatérov alebo RK, kde by mohla byť daná technológia využitá. Predpokladom je lokalita umožňujúca umiestnenie antén a vyhovujúce pripojenie do internetu. Preferovaná lokalita je Trenčín a okolie.

Ďalšou alternatívou je rozšírenie alebo vybudovanie ešte jednej remote station na 50 + 144MHz. Na tento účel mám k dispozícii ešte druhý TCVR IC-706 a pomerne veľa hardwaru (rotátory, Anteny, zlučovače).

W przypadku, že máš záujem, prosím ozvi sa mi na om0a@cq.sk a dohodli by sme si detaily.