введение OM0A 2.субрегиональные гонки на УКВ 2021

2.субрегиональные гонки на УКВ 2021

R2CW transceiver
Приемопередатчик R2CW

Predpoveď počasia na preteky neveštila pre stanice na kótach veľkú pohodu – búrky, dážď, vietor a ochladenie. Keďže som chcel otestovať R2CW transceiver, tak som príchod zlého počasia predbehol a vysielal som len krátko v sobotu.

Sobotňajšie počasie nesklamalo, bolo veľmi príjemné a pohodové. Na kopec som sa dostal asi 45 minút pred začiatkom pretekov. Miestni pracovali na poliach a aj sa zastavili pozrieť, čo tam robím. Vo vysielanom signály sa preto niekedy objavil aj zvuk traktora ak práve prechádzali okolo.

R2CW je vynikajúci transceiver. Prijímač je tichý a presný. Na prvé porovnanie s Kenwood-om TR-751E sa zdá byť menej citlivý, ale praktické skúšky na slabých signáloch ukazujú, že počúva veľmi dobre. Odolnosť je taktiež znateľne lepšia.

IK4ZHH na R2CW transceiveri so 6-elementovou YU7EF yagi

OL4N na R2CW transceiveri so 6-elementovou YU7EF yagi

Počul som viacero staníc z Východu, avšak sked s OM0AAJ sa nepodaril. Ja som síce jeho signál počul, ale výkon 8W na mojej strane na spojenie nestačil. Takto ušlo viacero staníc. V logu je tak 38 ????????????, čo ale nie je nateraz podstatné.

Technicky sa ale opäť prejavoval problém s vysielaným signálom podobne ako pri TR-751E na 25W. Например, если Peťo OM6TX сделал одно дополнительное соединение, že je za tým anténa, YU7EF яги, ktorá síce chodí výborne, ale zrejme sa do napájača indukuje VF energia, ktorá spôsobuje transveiverom problém.