введение OM0A Конкурс CQ WW RTTY 2014

Конкурс CQ WW RTTY 2014

ДОЛЯ
Graf násobičov OM0A CQ WW RTTY 2014

Konštatujem, že OM0A sa pomaly stáva súčasťou RTTY pretekov. Tohtoročný CQ WW RTTY Contest nebol výnimkou, navyše operátorsky sme vytvorili aspoň dvojčlenný tím v zostave ?????? OM0AAO ?????????????? ??????? ?????? MW0JRX.

Kvôli contestu sme troška upravili antény u mňa v záhrade. Za podozrivých zrakov susedov vyrástla v záhrade „multipásmová kukuricaa 4el.OWA yagi na 15m. Z časových a materiálnych dôvodov realizovať hexbeam sa jednoducho nestihlo.

Tento pretek by mohol mať aj podtitul „Ako sa z multi-single stalo multi-multi”. Prečo?

Kategória multi-single low power je na Slovensku vcelku populárna. Už dlhé roky tam svieti rekordný zápis OM3RJB. Cieľ: prekonať ich! Blízko boli Zvolenčania v rokoch 2009 ?????????????? ??????? 2010, ale ani im sa to nepodarilo…. nádejali sme sa, že využitím násobičového pracoviska získame výhodu a budeme úspešní.

Skóre OM0A
????? OM0A

Čo sme do plánov nemohli zakalkulovať, sú vlastné schopnosti a podmienky šírenia. V skutočnosti sme o mnohé spojenia museli bojovať! Veľmi by pomohlo lepšie otvorenie 10m pásma.

Graf spojení OM0A CQ WW RTTY 2014
Graf spojení OM0A CQ WW RTTY 2014
Graf násobičov OM0A CQ WW RTTY 2014
Graf násobičov OM0A CQ WW RTTY 2014
Graf bodov OM0A CQ WW RTTY 2014
Graf bodov OM0A CQ WW RTTY 2014

Na konci je 919-tisíc bodov, na rekord strácame „len” 80-tisíc. Boli sme 47 hodín na pásmach. Jediná hodina by však už asi nestačila zmazať tento rozdiel. Povedali sme siskúsime nabudúce!

Avšak pri pohľade do tabuliek sme našli kuriozitu, multi-multi rekord sme prekonali. Malé úpravy v denníku a vyhodnocovateľovi sme adresovali denník za túto kategóriu. TNX všetkým za príjemné contestové chvíle!

ДОЛЯ
Предыдущие статьиOM VHF LOW МОЩНОСТИ Contest 2014
Следующая статьяCQ WW SSB Contest 2014
?????? OM0AAO / OM0A
Так как я начал регулярно участвовать в любительской гонке, первый отдельно для FM, то в клубе OM3RKP также на FM. От получения доступа к Клубу я сосредоточиться только на ту области, особенно Оспаривание (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC и другие).