введение OM0A Европейский КВ Чемпионат OM0A 2013

Европейский КВ Чемпионат OM0A 2013

ДОЛЯ
SW ukazuje zlé PSV na 40m

Minulý rok som objavil European HF Championship (EUHFC) ako výborný contest. Atraktívnym ho robí jeho dĺžka, slušný rate spojení a primerané contestové QRM. Takže tento rok samozrejme OM0A v éteri chýbať nemohlo!

Začínam s viac ako hodinovým meškaním kvôli pracovným povinnostiam. Ako fajn, že na vymieňanom kóde to nepoznať! Prázdnotou však zíva 10m – zas raz nie sú podmienky. Najlepšie to ide na 20m, ale snažím sa získať aspoň niečo z 15m. Naordinoval som stratégiu vyzbierania vrchných pásiem a run na spodných. Minulý rok chodili spodné pásma perfektne.


Podvečer však otvára aj 10m. Prakticky každé spojenie predstavuje násobič. Signály majú hlboké úniky, ale ide to. Zo Strednej Európy je to o šťastí, aby sa pásmo otvorilo po kontinente.

SW ukazuje zlé PSV na 40m
SW ukazuje zlé PSV na 40m

Aj ostatným contestmanom sa darí na vrchných pásmach, čo poznať podľa minima DX spotov na spodných pásmach. Paralelne sledujem na internete aj vývoj búrkovej činnosti, nejaké búrky sú v Nemecku, Rakúsku, Slovinsku a neskôr aj v Česku. Takže pokúšam aspoň 40m, aby potom búrky nevyhnali pretekárov úplne od zariadení. Záhy ale zisťujem obrovský problém – vysoké PSV. Dva roky contestujem prakticky bez prevádzkového problému keď v tom najhoršom momente sa objavuje problém. Ísť ho riešiť za tmy a rušiť klientov – to nie! Občas sa nejaké spojenie podarí, ale je to ťažké-preťažké. V duchu sa aj modlím, aby vydržali relé a PA. Z núdze sa prelaďujem na iné pásma.

Potvrdzuje sa chodivosť 80m, čo zas trocha dvíha náladu. Staníc je však pomenej, pásmo je zapráskané z búrkovej činnosti a nikomu sa tam veľmi nechce. A to ešte bude potrebné spraviť nejaké spojenia aj na top bande!

Priebežne sledujem aj livescore http://www.cqcontest.net/view/readscore.php a postupne sťahujem aspoň náskok DD8SM. Chvíľku to bolo aj napínavé a poradie sme si s Davidom vymieňali.

Oproti minulému roku narástlo skóre o 43%, samozrejme sa zvýšil aj počet spojení a násobičov. Hádam som si vyčerpal aj dávku smoly (alebo to bolo šťastia, že to HW vydržal?). TNX za spojenia a teším sa na EUHFC opäť o rok zas)

???? ??????????? ???? Násobiče
1,8??? 47 47 28
3,5??? 148 148 52
7,0??? 98 98 43
14??? 205 205 57
21??? 71 71 42
28??? 19 19 17
????? 588 588 239
????????? 140 532

ДОЛЯ
Предыдущие статьиЧемпионат Европы по ВЧ 2013 скоро будет!
Следующая статьяЧемпионат OM0A SCC RTTY
?????? OM0AAO / OM0A
Так как я начал регулярно участвовать в любительской гонке, первый отдельно для FM, то в клубе OM3RKP также на FM. От получения доступа к Клубу я сосредоточиться только на ту области, особенно Оспаривание (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC и другие).