Úvod Contestový tím OM0A UBA Contest členov OM0A

UBA Contest členov OM0A

ZDIEĽAŤ
Yaesu FT-1000mp
Yaesu FT-1000mp

UBA Contestu sa zúčastnili takmer všetci členovia WPX tímu OM0A. Najvyššie skóre deklaruje Viliam OM0AAO, ktorý za 9 hodín urobil 157QSO a takmer 32-tisíc bodov v kategórii SOSB 80m HIGH. Zameranie sa na násobiče sa vyplatilo.

Števo OM7KW zalogoval ako SOSB 80m LOW 171QSO, o 1500 bodov menej. Vzhľadom k menšiemu výkonu, nie najideálnejším časovým rozvrhom a problémom s PC je to výborný výsledok.

Preteku sa zúčastnili aj Peťo OM6PR a Igor OM6ACI. Okrem toho som obdržal aj report od Martina OM4AAS, ktorý len počúval.

Komentár OM0AAO: veľkým problémom je nedostatočná, resp. žiadna informovanosť staníc o podmienkach pretekov. Veľa staníc nadväzovalo spojenia nad 3775kHz čo je proti pravidlám. Hamspirit dostal taktiež na frak – kooexistencia contestujúcich a necontestujúcich staníc bola pod úroveň… Škoda.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHA DX Contest členov OM0A
Ďalší článokInverted Vee anténa
Viliam OM0AAO / OM0A
Od roku som sa začal pravidelne zúčastňovať rádioamatérskych pretekov, najprv samostatne na VKV, neskôr v klube OM3RKP tiež na VKV. Od získania prístupu na KV sa venujem len tejto oblasti, predovšetkým contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC a iné).