introducción OM0A Inv.Vee Strom

Inv.Vee Strom

COMPARTIR
Inv.Vee anténa na strome
Inv.Vee antena en un árbol

Inv.Vee strom

Tatry sú kruté”, ako znie hláška jedného TV seriálu. Kruté aj k anténam. Pôvodne bolo možné zavesiť drôtovú anténu na vysoký červený smrek asi 90m od budovy. Kladkový systém zavesený horolezcom umožňoval rýchlu a jednoduchú inštaláciu antény.

Po páde červeného smreku sa hľadalo iné riešenie. To predstavovalo inv.V pre 80m s vrcholom vo výške cca. 13m. Realizácia vysokého vertikálu (26m), ktorý by bol vhodný aj pre top band žiaľ nepredstavuje trvalú anténu.

Keďže inv.V pre 80m chodí dobre, zrealizoval som rovnaký typ antény aj pre 160m. Vrchol je na rovnakom strome vo výške cca. 18m a ramená antény smerujú k zemi, kde sú nadstavené tenkým horolezeckým lankom previazaným na stromy asi 4m nad zemou. Antény pre 80m a 160m sú voči sebe orientované kolmo.

Pri prvom meraní anténa rezonovala pod pásmom, po skrátení je presne na 1880kHz so šírkou pásma pre PSV<2 asi 80kHz.

Inv.Vee Strom

COMPARTIR
Artículos anterioresEl daño menor = gran problema?
Artículo siguientePreparación CQ WPX SSB
William OM0AAO / OM0A
Desde que empecé a participar regularmente en la carrera de aficionados, por separado para la primera VHF, más tarde en el club OM3RKP también VKV. Dado que el acceso a la asistencia técnica para trabajar en esta área sólo, principalmente la impugnación (CQWW, IARU HF, SSB Liga, Dippeth y otros).