introducción OM0A IARU Región 1 50concurso MHz

IARU Región 1 50concurso MHz

COMPARTIR
G0KSC yagi na 6m

Tretí júnový víkend, 16.-17.júna od 14.00 UT do 14.00 UT, nás čaká IARU Region 1 50concurso MHz. Vymieňaný kód je zložený z RS(T) + por.čísla spojenia od 001 + lokátoru. Ten sa vyžaduje v šesťmiestnom tvare. V single kategórii nie je povolené použiť DX cluster, kto túto pomoc využije, bude zaradený medzi stanice viac operátorov.

Po niekoľkoročnej absencii som pripravil na tento veľmi zaujímavý contest aspoň jednoduchý setup: El presidente Lincoln + HM XVRT + 4el.G0KSC yagi. Prvé víkendové testy boli sľubné, podmienky umožnili spojenia do viacerých EU krajín. Aj s QRP výkonom (c.. 4W) je možné robiť na 6m úspešné spojenia.

Uvidíme, koľko spojení OM0A z lokátora KN09dd nadviaže v IARU Region 1 50MHz conteste. Prajem príjemný víkend a teším sa dopočutia aj na 6m priatelia)!

COMPARTIR
Artículos anterioresPA MRF150 x 4
Artículo siguienteBlíži sa IARU HF Championship
William OM0AAO / OM0A
Desde que empecé a participar regularmente en la carrera de aficionados, por separado para la primera VHF, más tarde en el club OM3RKP también VKV. Dado que el acceso a la asistencia técnica para trabajar en esta área sólo, principalmente la impugnación (CQWW, IARU HF, SSB Liga, Dippeth y otros).