Úvod OM0A IARU Region 1 50MHz contest

IARU Region 1 50MHz contest

ZDIEĽAŤ
G0KSC yagi na 6m

Tretí júnový víkend, 16.-17.júna od 14.00 UT do 14.00 UT, nás čaká IARU Region 1 50MHz contest. Vymieňaný kód je zložený z RS(T) + por.čísla spojenia od 001 + lokátoru. Ten sa vyžaduje v šesťmiestnom tvare. V single kategórii nie je povolené použiť DX cluster, kto túto pomoc využije, bude zaradený medzi stanice viac operátorov.

Po niekoľkoročnej absencii som pripravil na tento veľmi zaujímavý contest aspoň jednoduchý setup: President Lincoln + HM XVRT + 4el.G0KSC yagi. Prvé víkendové testy boli sľubné, podmienky umožnili spojenia do viacerých EU krajín. Aj s QRP výkonom (cca. 4W) je možné robiť na 6m úspešné spojenia.

Uvidíme, koľko spojení OM0A z lokátora KN09dd nadviaže v IARU Region 1 50MHz conteste. Prajem príjemný víkend a teším sa dopočutia aj na 6m priatelia)!

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPA MRF150 x 4
Ďalší článokBlíži sa IARU HF Championship
Viliam OM0AAO / OM0A
Od roku som sa začal pravidelne zúčastňovať rádioamatérskych pretekov, najprv samostatne na VKV, neskôr v klube OM3RKP tiež na VKV. Od získania prístupu na KV sa venujem len tejto oblasti, predovšetkým contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC a iné).