Úvod OM0A Blíži sa IARU HF Championship

Blíži sa IARU HF Championship

ZDIEĽAŤ
Displej Yaesu FT-1000MP

Najbližší “veľký” contest je 14.-15.júla 2012, IARU HF Championship. Súťaží sa na klasických KV pásmach 160-10m SSB aj CW. Vymieňaný kód pozostáva z reportu + ITU zóny. Špeciálne stanice IARU dávajú miesto zóny AC, R1, R2 alebo R3. Národné HQ tímy dávajú skratku ich rádioamatérskej organizácie. Úplné propozície IARU HF Championship nájdete na http://www.arrl.org/iaru-hf-championship .

OM0A bude v kategórii SOAB HP obsluhovať Viliam OM0AAO. Prevádzka bude výlučne SSB. K dispozícii sú antény na všetky pásma: 160m a 80m inv.V, 40m vertikál a 20-15-10m moxon tribander. Použitý výkon bude cca. 250 – 350W.

Ak máte chuť troška popretekať či urobiť zaujímavé spojenia v medzinárodnom conteste, skúste si nájsť aj signál OM0A a pridať nejaký bodík. TNX es GL!

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokIARU Region 1 50MHz contest
Ďalší článokDiplom HA DX Contest
Viliam OM0AAO / OM0A
Od roku som sa začal pravidelne zúčastňovať rádioamatérskych pretekov, najprv samostatne na VKV, neskôr v klube OM3RKP tiež na VKV. Od získania prístupu na KV sa venujem len tejto oblasti, predovšetkým contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC a iné).