wprowadzenie OM0A IARU Region 1 50konkurs MHz

IARU Region 1 50konkurs MHz

SHARE
G0KSC yagi na 6m

Tretí júnový víkend, 16.-17.júna od 14.00 UT do 14.00 UT, nás čaká IARU Region 1 50konkurs MHz. Vymieňaný kód je zložený z RS(T) + por.čísla spojenia od 001 + lokátoru. Ten sa vyžaduje v šesťmiestnom tvare. V single kategórii nie je povolené použiť DX cluster, kto túto pomoc využije, bude zaradený medzi stanice viac operátorov.

Po niekoľkoročnej absencii som pripravil na tento veľmi zaujímavý contest aspoň jednoduchý setup: President Lincoln + HM XVRT + 4el.G0KSC yagi. Prvé víkendové testy boli sľubné, podmienky umožnili spojenia do viacerých EU krajín. Aj s QRP výkonom (ca. 4W) je možné robiť na 6m úspešné spojenia.

Uvidíme, koľko spojení OM0A z lokátora KN09dd nadviaže v IARU Region 1 50MHz conteste. Prajem príjemný víkend a teším sa dopočutia aj na 6m priatelia)!

SHARE
Poprzednie artykułyPA MRF150 x 4
Następny artykułBlíži sa IARU HF Championship
William OM0AAO / OM0A
Odkąd zacząłem regularnie uczestniczy w amatorskim wyścigu, Pierwszy oddzielnie dla VHF, UHF, później, klub również OM3RKP VKV. Ponieważ dostęp do TA tylko poświęcić tej dziedzinie, zwłaszcza contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC, i inne).