wprowadzenie Radioamatorskich konkurs CQ, JN98as!

konkurs CQ, JN98as!

SHARE
Kenwood TR-751E
Kenwood TR-751E przeciwko OM VHF Low Power KONKURSU-e 2018

Czy wiesz panoramę wokół Trencin? o 10 Beeline kilometrów na południe od miasta off 1042 metrowa góra. Amatorzy powiedzieliby: „JN98as!“ Či už sa na vrch vyberiete za tým alebo oným cieľom, oceníte veľmi pekný výhľad. Na vrchole sa nachádza turistická rozhľadňa a hneď vedľa stožiar armády. Benefitom je aj možnosť výjazdu autom po Inoveckú chatu odkiaľ je na vrchol už len kúsok. Väčšina návštevníkov však na Považský Inovec ide pešo z rôznych strán. Nemálo je aj cyklistov, ktorých láka aj perfektný zjazd. Na vrchole je aj možnosť WIFI pripojenia na Internet.

Mapa spojení v conteste z JN98as
Mapa spojení v conteste z JN98as

Aj to sú dôvody, prečo som Považský Inovec ako VKV kótu už vyskúšal v minulosti. Žiaľ vysielať z rozhľadne je dosť nekomfortné pretože miesta na plošine nie je veľa. Aby som neblokoval turistov a výhľaduchtivých návštevníkov, je vhodnejšie rozložiť sa kúsok vedľa. Nevýhodou je, že vrchol je zalesnený.

Po European HF Championship Conteste sa v noci vraciam do Trenčína odkiaľ po 3-ojhodinovom spánku pokračujem na vrch. O 8h síce prídu dažďové kvapky, ale potom sa vyčasí. Na vrchole sa rozkladám pod holým nebom. Setup je jednoduchý: Kenwood TR-751E napájaný bezúdržbovým akumulátorom + 6el.DK7ZB (50 ohm verzia). Logujem do N1MM+ na netbook-u.

Turisti aj cyklisti naťahujú uši a pozerajú, čo sa tam deje. Nie je nezvyklé, že sa niekto opýta, čo to robím. Tušia, že ide o spájanie sa so svetom, ale „five nine zero one six julliet november nine eight alfa sierra“ znie ako zaklínadlo. Nuž, za necelé 2,5 hodiny tých zaklínadiel bolo 51 a spolu dali 8674 punktów. Niekoľko staníc, napríklad OK1DOL či DR1H som sa pokúšal dovolať, ale mali slušný pile-up, tak to nešlo.

Považský Inovec je teda celkom peknou kótou na takéto contesty. Má určite potenciál aj na lepšie výsledky, ale to by chcelo vládnuť väčšiemu železu a umeniu contestingu. TNX za spojenia a pekný čas éteri s QRP, znajomych!

 

SHARE
Poprzednie artykułyMistrzostwa Europy HF bude oo OM4Q
Następny artykułkonkurs OM4Q!
William OM0AAO / OM0A
Odkąd zacząłem regularnie uczestniczy w amatorskim wyścigu, Pierwszy oddzielnie dla VHF, UHF, później, klub również OM3RKP VKV. Ponieważ dostęp do TA tylko poświęcić tej dziedzinie, zwłaszcza contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC, i inne).