wprowadzenie OM0A CQ WW RTTY 2013 OM0A historia

CQ WW RTTY 2013 OM0A historia

SHARE
Konfiguracja SO2R: Stacja Remote Plus TS450S

Podarilo sa OM0A zalogovať viac ako tisíc spojení v CQ WW RTTY conteste? Odgadnąć!

Týždeň pred pretekmi mi napadlo, możliwe byłoby, aby spróbować Konfiguracja SO2R. SO2R znamená jeden operator dwa radia, czyli jedna osoba jednocześnie pracuje na dwóch urządzeniach. tak, Sposób ten jest trudny – veď mnohokrát je to namáhavé aj s jedným zariadením – , ale jest to sposób, w jaki sposób można usprawnić operacje konkurs. Do vzduchu opäť išla 5-pásmová Diamond W-8010 anténa, ale tylko jako slooper. Tune niezbędne jedynie do 80 m. TCVR pożyczył Michal OM0AAB, Kenwood TS450S. Ten solidny TCVR wiem dawno temu, więc wiedziałem, že sa dá naň spoľahnúť aj bez úzkych filtrov. Logovanie cez N1MM na dvoch PC v sieti, to, co jest aktem, która odbywa się dość łatwo.

Keďže idem SOAB LP assisted, rozhodujem sa vyhľadávať a nevolať výzvu. Tých 100W v conteste je ako ísť Porsche SuperCup na Fabii. A sústredím sa na násobiče a US stanice. Tie sú za Tatrami, takže vždy je to náročné.

SO2R ma ihneď po začiatku pretekov dostalo. Úplne. Wyobraź sobie, že sa pokúšate opakovane dovolať cenný násobič a minúty utekajú. Nie s SO2R! Druhá stanica je predsa voľná, dajú sa hľadať iné stanice a medzi volaniami prvej aj vysielať. Takže volaním násobiča nestrácate žiadny čas. O to, aby bol len jeden vysielaný signál v jednom čase sa postará denník, ktorý blokuje TX na druhej stanici. Občas sa síce stalo, že som sa mierne oneskoril v odpovedi protistanici, ale RTTY relácie sú krátke a sekunda-dve prešla takmer bez povšimnutia

Prevádzka krásne odsýpa, akurát ju musím niekoľkokrát prerušiť pre pracovné povinnosti. V noci zo soboty na nedeľu si únava vyberá daň a pár hodín spím.

Štatistické rozloženie spojení podľa kontinentov
Štatistické rozloženie spojení podľa kontinentov

Obe stanice idú výborne, aj keď na Kenwoode cítiť absenciu filtrov. Pokiaľ je v blízkosti signálu iný silný signál, ten privrie AVC a slabší signál sa stratí. Napriek tomu je na konci takmer 45% spojení na tejto stanici.

Hodinové počty spojení OM0A v CQ WW RTTY 2013
Hodinové počty spojení OM0A v CQ WW RTTY 2013
Hodinové rozloženie násobičov v CQ WW RTTY 2013
Hodinové rozloženie násobičov v CQ WW RTTY 2013
Výsledok OM0A CQ WW RTTY 2013
Výsledok OM0A CQ WW RTTY 2013

A aká je odpoveď na úvodnú otázku? Nie, nepodarilo sapočítadlo sa zastavilo na čísle 999.