Podarilo sa OM0A zalogovať viac ako tisíc spojení v CQ WW RTTY conteste? Hádajte!
Týždeň pred pretekmi mi napadlo, že by bolo možné skúsiť SO2R setup. SO2R znamená single operator two radios, čiže jeden človek súčasne pracuje na dvoch zariadeniach. Áno, tento spôsob je náročný – veď mnohokrát je to namáhavé aj s jedným zariadením – no je to spôsob, akým je možné zefektívniť contestovú prevádzku. Do vzduchu opäť išla 5-pásmová Diamond W-8010 anténa, ale už len ako slooper. Doladiť ju bolo nutné len na 80m. TCVR zapožičal Michal OM0AAB, Kenwood TS450S. Tento solídny TCVR poznám už dávno, takže som vedel, že sa dá naň spoľahnúť aj bez úzkych filtrov. Logovanie cez N1MM na dvoch PC v sieti, čo je úkon, ktorý sa robí pomerne ľahko.
Keďže idem SOAB LP assisted, rozhodujem sa vyhľadávať a nevolať výzvu. Tých 100W v conteste je ako ísť Porsche SuperCup na Fabii. A sústredím sa na násobiče a US stanice. Tie sú za Tatrami, takže vždy je to náročné.
SO2R ma ihneď po začiatku pretekov dostalo. Úplne. Predstavte si, že sa pokúšate opakovane dovolať cenný násobič a minúty utekajú. Nie s SO2R! Druhá stanica je predsa voľná, dajú sa hľadať iné stanice a medzi volaniami prvej aj vysielať. Takže volaním násobiča nestrácate žiadny čas. O to, aby bol len jeden vysielaný signál v jednom čase sa postará denník, ktorý blokuje TX na druhej stanici. Občas sa síce stalo, že som sa mierne oneskoril v odpovedi protistanici, ale RTTY relácie sú krátke a sekunda-dve prešla takmer bez povšimnutia…
Prevádzka krásne odsýpa, akurát ju musím niekoľkokrát prerušiť pre pracovné povinnosti. V noci zo soboty na nedeľu si únava vyberá daň a pár hodín spím.
Obe stanice idú výborne, aj keď na Kenwoode cítiť absenciu filtrov. Pokiaľ je v blízkosti signálu iný silný signál, ten privrie AVC a slabší signál sa stratí. Napriek tomu je na konci takmer 45% spojení na tejto stanici.
A aká je odpoveď na úvodnú otázku? Nie, nepodarilo sa – počítadlo sa zastavilo na čísle 999.