wprowadzenie OM0A CQ WW SSB Contest 2014

CQ WW SSB Contest 2014

SHARE
Displej Yaesu FT-1000MP

Pri hľadaní nevšedností CQ WW sme s Oliverom OM0ARX (MW0JRX) zistili skutočnosť, že väčšina operátorov jazdí opakovane tú istú kategóriu. Nás láka objavovať a skúšať aj niečo nové. Čo sme teda vymysleli?

Dvaja operátori nie sú na tento svetový contest nekonukurencieschopným tímom. Hľadali sme preto alternatívu, akoby sme si mohli zavysielať obaja. Riešením sú dve jednopásmové kategórie. Zostávalo však vyriešiť otázkuktoré? Dali sme hlavy dohromady a výsledkom bolo OM0A (op.OM0AAO) SOSB 80m LP Ass. jeden OM0ARX SOSB 40m LP Ass.

Je známe, že CQ WW Contest si vytvára vlastné podmienky šírenia. Tesne pred pretekmi došlo na Slnku k mohutnej erupcii, čoho výsledkom boli vynikajúce podmienky šírenia na 10m (všetci, ktorí tam v conteste boli to určite potvrdia), avšak 80m pásmo bolo poznačené výkyvmi a blackoutmi….

Je to zvláštny pocitna frekvencii počuť stanice robiť spojenia so stanicou, ktorú by za bežných podmienok nebol problém kontaktovaťale nepočuť ju! Paradox prázdneho pásma: trištvrtehodinová šnúra CQ na 3799kHz…. Najpočetnejšie zastúpené zeme: 65x DL, 50x SP, 40x OK. Z OM sa ozvalo 8 stacji. Síce bodová hodnota týchto spojení je nula, ale počuť priateľov na pásme je vždy, vždy príjemné

Počas preteku som sa venoval aj pracovným povinnostiam, čo sa prejavilo únavou v druhú noc. Bez niekoľkých prestávok to skrátka nešlo.

OM0A CQ WW SSB 2014 QSO rate 80m
OM0A CQ WW SSB 2014 QSO rate 80m

Záver preteku už ukázal krajšiu tvár 80mlepší rate, lepší pocit. Logo jest 531QSO (6 dupes), 54 zemí a 9 Strefy. Násobičov je žalostne málo.

SHARE
Poprzednie artykułyCQ WW RTTY Contest 2014
Następny artykułWysłane karty QSL 2015
William OM0AAO / OM0A
Odkąd zacząłem regularnie uczestniczy w amatorskim wyścigu, Pierwszy oddzielnie dla VHF, UHF, później, klub również OM3RKP VKV. Ponieważ dostęp do TA tylko poświęcić tej dziedzinie, zwłaszcza contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC, i inne).