Vysielanie na viacerých pásmach z jedného stanovišťa kladie veľmi vysoké nároky na odolnosť príjímača rádiostanice. Pri použití veľkých výkonov a nešťastnej zhode náhod môže dôjsť až k zničeniu vstupných obvodov prijímača.
Osvedčenými filtrami sú koaxiálne pahýle podľa K2TR. Ich výhodou je jednoduchá realizovateľnosť a efektívnosť, čo potvrdzujú výsledky merania OK1WVK http://www.sweb.cz/ok1vwk/koaxf.htm . Pre contestové potreby OM0A si zatiaľ vyrobíme filtre na 80m a 20m:
Filtre sa pripájajú na výstup transceiveru, resp. koncového stupňa najľahšie pomocou PL T-konektorov. Kvalita použitého koaxiálneho kábla má vplyv nielen na straty, ale aj potlačenie nežiadúcich frekvencií. Vhodný káblom a to aj pre vyššie výkony je RG-213.
Príklad výroby filtra pre pásmo 80m: na koniec kábla namontujeme konektor. Vypočítame dĺžku štvrťvlnného pahýľa podľa vzorca 75 x V / F (napr. 75 x 0.66 / 3.68MHz = 13.45m). Ako rezervu si necháme 20cm, aby sme mali čo skracovať. Od konektora teda vymeriame 13.65m, kábel odrežeme a koniec skratujeme (poriadne zacínujeme). Filter pripojíme cez PSV meter ku zariadeniu a zaťažíme cez wattmeter ho umelou záťažou. V pásme 80m nesmie filter ovplyvniť hodnotu PSV a wattmeter musí ukazovať plný výkon. Ak môže zariadenie vysielať aj mimo rádioamatérskych pásiem, môžeme si pri prelaďovaní k vyšším pásmam pozrieť na wattmetri ako klesá výkon do umelej záťaže. Meranie robíme pri zníženom výkone, nakoľko PSV je veľmi vysoké (ak máme útlmový článok na daný výkon, odporúčam použiť). V pásme 40m tak vieme nájsť frekvenciu, ktorá je potlačená maximálne, čím overíme aj nastavenie na základnom pásme. Ak sa odlišuje od požadovanej, upravíme dĺžku pahýľa a meranie opakujeme. Ak sa bude odlišovať od vypočítanej dĺžky (13.45m, viď. vyššie), vypočítame po nastavení pahýľa aj skracovací činiteľ – uľahčíme si nastavovanie filtrov na ďalšie pásma. Koniec kábla potom zalepíme izolepou alebo natiahneme teplomzmšťujúcu sa bužírku.