Úvod OM0A Príprava na kontest (?)

Príprava na kontest (?)

OM4AAS Martin
OM4AAS Martin

Večer na “Štefana” sa mnohí obliekali do slávnostných šiat a pripravovali sa na prvý ples po Vianociach. Môj večer však vyzeral úplne inak. S nečakanými, no o to intenzívnejšími bolesťami v “krížoch” ma opatrne doviezli domov, kde si ma prevzala do opatery manželka. Noc patrila k tým najťažším a o nejakom spánku som len sníval. Každý pohyb a otočenie na posteli mi spôsobovali bolesť v chrbtici. V sobotu ráno som to už nevydržal a na pohotovosti so si dal pichnúť injekciu.

Mohol som len ležať alebo opatrne stáť. Preto som sa popoludní uvelebil v obývačke na gauči. A tak sa začala moja príprava na marcový WPX. Zabalený do deky v polosede som na kolená položil notebook a displej s IC-706 a so slúchadlami na ušiach (aby som nerušil rodinu sledujúcu TV program) lovil signály na 80m a na CB.

Na CB bežal Zimný CB závod takže pár spojení bolo na direkt, nejaké na opakovači na Remate (JN98JS, 807m.n.m., FM, 27.135 MHz). No zaujímavé bolo počúvať kontestovú CW prevádzku a výzvy niektorých staníc na 80m. Keďže v CW nie som ešte zbehlý, pri rýchlej prevádzke som značky prečítal na tretí-štvrtý krát. Prekvapený kvalitným signálom som bol najmä pri 4L8A (Tbilisi, Gruzínsko) a KR5E (Texas, USA). Obaja bez problémov čitateľní. Problém mi robila len rýchlosť ich značiek…

Takto som strávil celý zvyšok dňa a aj nedeľné predpoludnie, keď na 3.756 MHz bolo veľa HAMov. Pozdravil som najbližšie okolie a po dvoch dňoch sa pokúsil vstať.

Podarilo sa… Prvá príprava na kontest bola ukončená.

Reklama