Introduction Amateur radio SSB League with mp3 recordings of the connection - January 2024

SSB League with mp3 recordings of the connection - January 2024

Monox tribander anténa na RDM-12 stožiari
Monox tribander antenna on RDM-12 mast

After a few weeks, when we were struggling with illness in the family, I'm at the beginning of the new year of the SSB League 2024 he enjoyed. It is the morning of January 6, sviatok Troch kráľov, a množstvo OK a OM rádioamatérov teda začína SSB súťaž na 80m.

Displej Yaesu FT-1000MP
Displej Yaesu FT-1000MP

Keďže o transceiver má záujem aj druhá harmonická (4 roky), tak občas mám niektoré nastavenia zmenené. Takto ušlo mojej pozornosti nastavenie mikrofónneho zisku a kompresie. Tentokrát som si to všimol a nastavil správne.

Pred začiatkom SSB Ligy stihnem pozdraviť ešte pár staníc. Potom už súťaž začína. Striedajú sa momenty, keď volajú tri-štyri stanice naraz s momentami, keď nevolá nikto. Spojenia sú trocha pomalšie ako v iné nesviatočné dni. Veľa spojení na SO2V teda nerobím a púšťam sa aj vyhľadávať. Trocha hnevajú slúchadlá s mikrofónom. Staručké Manta MN40 majú snáď 20 years. SSB Ligu s nimi dokončím a potom sa pri neskoršej oprave rozpadnú.

QSO rate v SSB Lige 01/2024
QSO rate v SSB Lige 01/2024

V SSB Lige sa každoročne na začiatku ročníka objavia nové značky. Napríklad Juraj OM4AJK:

Takýto výborný signál vyprodukoval Jirka OK1DEZ s QRP:

Prekvapením bol slabý, no predsa počuteľný signál Huberta OK2VIR. Hubert pred časom totiž avizoval definitívne QRT, no napriek tomu sa mu podarilo ešte objaviť na pásme:

Po hodine je v logu 90 contacts, ktoré sú tu zaznamenané:

Advertisement