Úvod OM0A CQ WPX SSB prípravy

CQ WPX SSB prípravy

ZDIEĽAŤ
Príprava spiderbeamu
CQ WPX logo
CQ WPX logo

CQ WPX je pre oblasť strednej Európy veľmi vďačný contest, lebo umožňuje získať veľký počet násobičov z pomerne malej vzdialenosti. Napríklad získať päť násobičov z Nemecka cez 80m je zvyčajne ľahšie ako získať päť násobičov z Austrálie.

Tento rok sme sa rozhodli zúčastniť sa CQ WPX SSB contestu 24.-25.marca 2012 netradične v kategórii Multi-One (známej aj ako Multi-single). Táto kategória umožňuje mať len jeden vysielaný signál v danom čase a je obmedzený počet zmien pásiem v hodine. Je však tolerantná k menšiemu počtu operátorov. OM0A by tak mali obsluhovať traja operátori, Viliam OM0AAO, Oliver VK8DX a Rado OM0AMR. Uvidíme, koľko OM/OK sa nám podarí zalogovať tento rok. Ak nás chcete povzbudiť a podporiť, zavolajte nás na každom pásme, na ktorom nás budete počuť. Držíme palce a tešíme sa na spojenia!

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokInv.Vee strom
Ďalší článokCQ WXP SSB Contest OM0A 2012
Viliam OM0AAO / OM0A
Od roku som sa začal pravidelne zúčastňovať rádioamatérskych pretekov, najprv samostatne na VKV, neskôr v klube OM3RKP tiež na VKV. Od získania prístupu na KV sa venujem len tejto oblasti, predovšetkým contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC a iné).