Úvod OM0A Pretekárske nasadenie

Pretekárske nasadenie

ZDIEĽAŤ
Lewis Hamilton

Pamätáte si na tohtoročné vyvrcholenie šapionátu Formula 1? Otec Felipe Massu sa už tešil s mechanikmi z majstrovského titulu – jeho syn vyhral VC Brazílie a najväčší konkurent – Lewis Hamilton bol na trati v poslednom kole na pozícii, ktorá nestačila na titul. Ak by Lewis Hamilton v okamihu prejazdu “červeného šípu” rezignoval a vypustil posledné zákruty, nestal by sa majstrom sveta.

Štyridsaťosemhodinové rádioamatérske contesty sú značnou skúškou výdrže. Predstavte si, že by ste takýto čas strávili v plnom pracovnom nasadení. Väčšina ľudí je rada, že im končí pracovný deň, nieto že by pracovali 48 hodín v kuse.

Faktor, ktorý pomáha prekonať únavu je pretekárske nasadenie. Časť ľudí sa s tým rodí, časť to nepochopí. Výhodou tímového pretekania je, že členovia sa navzájom podporujú, povzbúdzajú a dopĺňajú. Umožňuje to dosiahnuť lepší výsledok, akoby pretekal každý samostatne.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokOvládanie Yaesu FT-1000MP
Ďalší článokDK7ZB yagi na 20m a 15m
Viliam OM0AAO / OM0A
Od roku som sa začal pravidelne zúčastňovať rádioamatérskych pretekov, najprv samostatne na VKV, neskôr v klube OM3RKP tiež na VKV. Od získania prístupu na KV sa venujem len tejto oblasti, predovšetkým contestingu (CQWW, IARU HF, SSB Liga, OMAC a iné).