Úvod Amatérske rádio OM Activity Contest s mp3 nahrávkami spojení – marec 2023

OM Activity Contest s mp3 nahrávkami spojení – marec 2023

Mapa Európy
Mapa Európy

Aj v OM Activity Contest-e som realizoval nahrávky spojení, avšak s iným nastavením ako pre SSB Ligu. Ak sa podarilo spojenie v oboch pretekoch je možné porovnať aj rozdiel v počuteľnosti.

Pred OM Activity Contest-om som pozrel ionogram v Pruhoniciach. Ionogram zvyknem sledovať pomerne často ako dobrý indikátor podmienok šírenia na krátke vzdialenosti aj počas takýchto pretekov.

Nachádzam Števa OM7KW na 3756 kHz dávať výzvu, tak prehodíme pár slov. Števo sa prelaďuje vyššie a ja na tejto frekvencii OM Activity Contest začínam. Za oknami padá sneh a príjem sa mi zdá byť viac zapráskaný ako zvyčajne.

Keďže N1MM+ nevie zatiaľ zobrazovať prehľad násobičov, tak v OM Activity Contest-e používam aj papier s písmenami, kde jednotlivé násobiče vyznačujem. Asi dvadsať minút pred koncom chýba už len jeden, písmeno H. V bandmape vidím, že Martin OK1VHH je zaspotovaný, ale je tam viacero staníc. Kým sa k tomuto spotu na druhom prijímači dostanem, tak signál OK1VHH tam nie je. Snažím sa ho hľadať v pásme a súčasne dávam výzvu. Na konci je 81 spojení – oveľa viac ako to podľa odhadov z ionogramov a praskotu statickej elektriny vyzerá – ale násobič H chýba.

Trocha iné nastavenie QSOrder vytvorilo kratšie MP3 nahrávky. Skúste, možno sa tam nájdete. Ak nie, skúste nabudúce zavolať a potom sa Váš signál v archíve objaví.

Reklama