Úvod OM0A 2.subregionálne preteky na VKV 2021

2.subregionálne preteky na VKV 2021

R2CW transceiver
R2CW transceiver

Predpoveď počasia na preteky neveštila pre stanice na kótach veľkú pohodu – búrky, dážď, vietor a ochladenie. Keďže som chcel otestovať R2CW transceiver, tak som príchod zlého počasia predbehol a vysielal som len krátko v sobotu.

Sobotňajšie počasie nesklamalo, bolo veľmi príjemné a pohodové. Na kopec som sa dostal asi 45 minút pred začiatkom pretekov. Miestni pracovali na poliach a aj sa zastavili pozrieť, čo tam robím. Vo vysielanom signály sa preto niekedy objavil aj zvuk traktora ak práve prechádzali okolo.

R2CW je vynikajúci transceiver. Prijímač je tichý a presný. Na prvé porovnanie s Kenwood-om TR-751E sa zdá byť menej citlivý, ale praktické skúšky na slabých signáloch ukazujú, že počúva veľmi dobre. Odolnosť je taktiež znateľne lepšia.

IK4ZHH na R2CW transceiveri so 6-elementovou YU7EF yagi

OL4N na R2CW transceiveri so 6-elementovou YU7EF yagi

Počul som viacero staníc z Východu, avšak sked s OM0AAJ sa nepodaril. Ja som síce jeho signál počul, ale výkon 8W na mojej strane na spojenie nestačil. Takto ušlo viacero staníc. V logu je tak 38 spojení, čo ale nie je nateraz podstatné.

Technicky sa ale opäť prejavoval problém s vysielaným signálom podobne ako pri TR-751E na 25W. Predpokladám, že je za tým anténa, YU7EF yagi, ktorá síce chodí výborne, ale zrejme sa do napájača indukuje VF energia, ktorá spôsobuje transveiverom problém.

Reklama