Úvod OM0A Problém so synchronizáciou denníka N1MM

Problém so synchronizáciou denníka N1MM

N1MM s IC-756 ProIII
N1MM synchronizovaný s IC-756 ProIII

Dlhší čas som sa “zabával” s neustále padajúcou synchronizáciou kontestového denníka N1MM, ktorý chceme používať i v WPX – konteste. K synchronizácii medzi denníkom a IC-756 ProIII (s Ham Radio Controlerom) síce došlo, ale po pár minútach  a preladeniach sa rozpadávala. Pritom synchronizácia s iným denníkom napr. Ham Radio Deluxe nebola problémová.

Problém mi potvrdil aj Števo – OM7KW, ktorému tiež občas “spadol connect” denníka s FT-847. Najhoršie, že po takom “páde” sa vo väčšine prípadov ani nedal korektne reštartovať, či vypnúť notebook ASUS V1S.

Po pestrej škále rôznych softvérových nastavení, ktoré ponúka denník, prišli na rad   pochybnosti i hardverové. Denník som preto nainštaloval i na druhý notebook ASUS EeePC. Chyba sa opakovala na oboch. Do tretice všetko dobré, preto som využil  skutočnosť, že syn si práve novo inštaloval svoj starší notebook HP N6110, ktorý je výkonnostne o niekoľko tried slabší ako ASUS, ale “čistý”, iba s operačným systémom a denník po dvoch dňoch testovania nemá problém so synchronizáciou na tomto PC !

Teraz už iba “maličkosť”, pokúsiť sa zistiť s čím sa denník “nemá rád” v   PC, v ktorom už dlhší čas beží operačný systém a množstvo programov ?

Ak to zistím, dám vám určite vedieť 🙂

Igor – OM6ACI

N1MM synchronizovaný s IC-756 ProIII
N1MM synchronizovaný s IC-756 ProIII

Reklama